Jak działa ładowanie indukcyjne?

W obecnych czasach coraz częściej można spotkać w sprzedaży różnego rodzaju ładowarki indukcyjne. Ładowarka indykcyjna jest urządzeniem w pełni bezprzewodowym, dzięki któremu możliwe jest naładowanie telefonu komórkowego bez użycia do tego standardowego kabla. Aby zacząć ładować telefon wystarczy umieścić go na ładowarce.

Ładowanie indukcyjne – jak działa?


Z całą pewnością wiele osób zastanawia się, jak działa ładowarka indukcyjna poprzez wyszukiwanie haseł “ładowarka bezprzewodowa jak działa”. Przede wszystkim zasada jej działania opiera się na indukcji elektromagnetycznej. W tego rodzaju ładowarce znajduje się cewka nadawcza, która jest przewodem. Gdy przez cewkę nadawczą płynie prąd to również wytwarzane jest pole elektromagnetyczne. Pole to może mieć różną siłę, która zależna jest w dużej mierze od ilości posiadanych zwojów. Natomiast wewnątrz telefonu komórkowego znajduje się cewka odbiorcza, w której indukuje się prąd wykorzystywany do procesu ładowania.

Standardy ładowania


W ramach ułatwienia postanowiono ujednolicić standardy ładowania o charakterze bezprzewodowym we wszystkich smartfonach. Tym samym stworzono standard QI, który jest standardem dość uniwersalnym. Gdy nie wiemy, czy dany telefon komórkowy będzie w pełni kompatybilny z ładowarką bezprzewodową należy sprawdzić oznaczenie QI. Jeśli ładowarka je posiada, oznacza to, że jest uniwersalna i będzie pasowała do danego telefonu.

Ładowanie bezprzewodowe – czy warto?


Z całą pewnością można stwierdzić, że bezprzewodowe ładowanie telefonu posiada szereg korzyści. Przede wszystkim jest ono bardzo wygodne, głównie z uwagi na fakt, iż nie trzeba wykorzystywać do niego żadnych kabli. Umożliwia również ładowanie telefonu w różnych miejscach, nie tylko w domu.

Dzięki wykorzystaniu ładowarki bezprzewodowej można ładować telefon komórkowy na przykład w samochodzie lub w kawiarni. Ten rodzaj ładowania nie uszkadza styku, który znajduje się w telefonach, co jest dość częstym problemem. Jednakże ładowarka bezprzewodowa posiada również pewną wadę. Jest nią dłuższe niż standardowe ładowanie się telefonu.

Likes:
0 0
Views:
285
Article Categories:
Ciekawostki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *