Jak bezproblemowo otworzyć Samsunga?

Naprawa urządzenia zazwyczaj wymaga jego otworzenia. Niestety nie zawsze jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Jak otworzyć smartfona? Wszystko zależy od tego, jaki model posiadamy. Ważne jest to, aby robić to ostrożnie – relatywnie łatwo można doprowadzić do trwałego uszkodzenia podzespołów. Zdaniem specjalistów modele, takie jak Galaxy S10e i Galaxy S10 są o wiele trudniejsze w naprawie, niż poprzednicy. Jak otworzyć Samsunga? Warto skorzystać z poniższych wskazówek przygotowanych przez eksperta serwis samsung warszawa.

Rozpuszczenie kleju

Zastanawiasz się jak otworzyć telefon Samsung Galaxy? Posiadacze najnowszych smartfonów muszą użyć specjalnej dmuchawy do rozpuszczenia kleju. Dzięki niej możliwe jest otworzenie panelu tylnego. Należy jednak zaznaczyć, że obecnie zdecydowana większość marek stosuje klej do łączenia elementów, a więc nie jest to żadnym zaskoczeniem.

Warto wspomnieć, że w telefonach omawianej marki na tylnym panelu umieszczono dodatkowe podkładki z grafitu. Służą one przede wszystkim do rozpraszania ciepła generowanego podczas pracy urządzenia. Zmniejsza to ryzyko poparzenia dłoni. Trzeba dodać, że zbliżony materiał został umieszczony także na cewce do ładowania bezprzewodowego. Eksperci obawiają się jednak, że spora ilość wytwarzanego przez podzespoły ciepła może negatywnie wpłynąć na żywotność akumulatora.

Wymiana uszkodzonych elementów

W modelach Galaxy S10e i Galaxy S10 można znaleźć 3,5 mm złącze słuchawkowe. Sporym atutem jest fakt, że w przypadku usterki wystarczy je wypiąć, a następnie zastąpić nowym elementem. Warto także wspomnieć o porcie USB-C, który został na stałe wlutowany w płytę główną. Oznacza to, że w przypadku jego awarii konieczna jest wymiana całego podzespołu, co wiążę się z dużymi kosztami. Jest to ogromna wada prezentowanych smartfonów marki Samsung.

W omawianych urządzeniach zabrakło specjalnych pasków, które ułatwiają wymianę baterii. Po demontażu wyświetlacza można zauważyć kolejną powłokę służącą do rozpraszania ciepła. Profesjonaliści uważają, że rozbiórka przedstawianych smartfonów jest dość problematyczna, a więc wymaga sporej ostrożności. Największą przeszkodę stanowi silny klej, który podczas demontowania podzespołów może doprowadzić do ich uszkodzenia. Zwiększa się ryzyko popękania, czy też zdeformowania powierzchni.

Likes:
0 0
Views:
387
Article Categories:
Naprawa Telefonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *