Co zawiera w sobie podręcznik do geografii

Ileż to rodzice muszą natrudzić się nad tym, aby swoje własne dziecko zagonić do nauki? Oj tak, pewnie wiele osób dorosłych aktualnie rwie sobie włosy z głowy, ponieważ ich dziecko zamiast z nosem w książce, woli robić wiele innych rzeczy, jakie nie do końca związane są z nauką. No cóż, normalne życie rodzica. Wystarczy nieco cofnąć się pamięcią wstecz, aby zdać sobie sprawę z tego, że właściwie współcześni dorośli nie byli lepsi, jeżeli chodzi o naukę. Tak, dziadkowie również musieli sporo natrudzić się nad tym, aby ich dziecko chciało wziąć do ręki podręcznik do geografii klasa 7 (sprawdź cenę i zamów!), aby posiąść niezbędną wiedzę. Taka to już kolej losu, że każde pokolenie nieco musi się natrudzić nad własnym dzieckiem. Skoro już o geografii mowa, to czas spojrzeć na to, jaki zasób wiedzy uczniowie zdobywają w klasie siódmej.

Planeta Nowa. Podręcznik do geografii dla klasy 7 szkoły podstawowej

Jeden z najciekawszych podręczników, który na dodatek zgodny jest z obecnie obowiązującą podstawą programową. Oto autorami tej książki są: Mariusz Szubert – profesor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Roman Malarz – geograf i geomorfolog oraz Tomasz Rachwał, geograf ekonomiczny i adiunkt na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Grono szanownych specjalistów, którzy zrobili wszystko, aby poznawanie geografii stało się prawdziwą przyjemnością. Może i niektóre zagadnienia na pierwszy rzut oka wydają się skomplikowane, ale tak nie jest.

Bowiem, czy może być coś trudnego w tym, aby poznać geografię fizyczną Polski? Lub też świata? Oczywiście, że nie. To bardzo ciekawe zagadnienia, które pokazują, jak poszczególne kraje są zróżnicowane od siebie. Niby są takie same, ale jak człowiek bardziej zagłębi się w temat – okazuje się, jak to wszystko naprawdę wygląda. Książka została tak skonstruowana, że nikt nie będzie miał problemu z tym, aby przyswoić niezbędny zasób wiedzy jeszcze przed egzaminem ósmej klasy, który zbliża się do wszystkich uczniów wielkimi krokami.